Alaturka Kiremit

Alaturka Kiremit Çeşitleri

Alaturka kiremit, ülkemizde eskilerden beri kullanılmakta olan çatı malzemelerinden biridir. Öncelikle restoranlarda kullanılmaya başlanan bu modeller zaman içerisinde evlerin çatısında da kullanılmaya başlanmıştır. Alaturka kiremitlerin en önemli özelliklerinden biri estetik anlamda güzel ve düzenli bir görünüme sahip olmasıdır. Bu nedenle de, günümüzde modellerinde modern alaturka kiremit örneklerini görmek mümkündür. Firma olarak yenilenen ve geliştirilen alaturka kiremitler ile sizlere çatı malzemelerimize bir yenisini eklediğimizi söyleyebiliriz. Firmamız tarafından sizlere sunulan bu kiremit modelimizin kenetli yapısı geliştirilmiş ve bu sayede daha sağlam ve estetik açıdan güzel bir kiremit modeli ortaya çıkmıştır.

alaturka kiremit ölçüleri
Alaturka Kiremit

Alaturka Kiremit Özellikleri

Alaturka kiremit modellerimiz modern anlamda tekrardan geliştirildiği için artık eski modellere göre daha özel parçaları içerisinde bulundurmaktadır. Çatıda bu kiremitlerin kayma çözümüne tamamen son verilmiş ve modern kenetlenme sağlayan parçalar ile sağlam bir çatı sistemi ortaya çıkartılmıştır. Alaturka kiremitlerin bu yeni tasarımları günümüzde en çok tercih edilen çatı sistemleri arasında yavaş yavaş yeniden yerini almaya başlamıştır. Özellikle de tarihi bir hava katılmak istenen kafe, restoran gibi mekânlar için bu modellerimiz en çok tercih edilenler arasındadır. Alaturka kiremit sistemimiz modern olduğu gibi aynı zamanda ustalarımızın da montajına uygun kolaylıktadır. Bu sayede ustalar da zorlanmadan uygulama yapabilmekte ve kiremitleri yerine yerleştirerek, kenetleme işlemini sağlayabilmektedir. Restore etmek istediğiniz mekânlar ve binalar için bu yeni sistemli kiremit modellerimizi tercih edebilirsiniz.

Alaturka Kiremit Neden Tercih Edilmelidir?

Alaturka kiremit modellerinin tercih edilmesi için pek çok neden bulunur. Bunlar arasında öncelikle, artık kayma sorunu gibi bir sorun yapmaması ve kolay kenetlenmesidir. Nostaljik bir modeli olduğu için özellikle de tarihi bir hava katılmak istenen ve tarihi bir havaya sahip olan mekânların restore edilmesinde veya dekorasyonunda kullanılabilir. Bu kiremit modellerimiz yalıtım sistemi güçlü olan çatı sistemleri arasında yer alır. Su almaz ve toz tutmaz. Toz tutmayan ve kir tutmayan bir çatı sistemi olan alaturka kiremit tüm bu özellikleri ile çatılarınız için en önemli sistemlerden biri haline gelmeyi başarmıştır.